Foto endnu ikke klar
884/154
Fransk Empire kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende ung pige i klismos stol med hund på skødet, cylinderformet urhus med med skive af hvid emalje. Skiven mærket 'á Paris'. 19. årh.s begyndelse. H. 42. B. 19.
Den manglende bog på fotoet medfølger.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Der gives ingen garanti for værkets funktion. furniture@bruun-rasmussen.dk
Antikviteter, tæpper og varia, 27. februar 2019
Vurdering
Hammerslag