1950/849
Hugo Kongsted Kongsmar (f. København 1894, d. Aarhus 1976)
Parti fra Aarhus Flydedok. Sign. Kongsmar, Første skib til Heering-Line, Aarhus Flydedok 1957. Olie på lærred. 66×80,5.
Behov for let overfladerensning. Områder med tynd bemaling.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag