1950/​849

Hugo Kongsted Kongsmar (f. København 1894, d. Aarhus 1976)

Parti fra Aarhus Flydedok. Sign. Kongsmar, Første skib til Heering-Line, Aarhus Flydedok 1957. Olie på lærred. 66×80,5.

Behov for let overfladerensning. Områder med tynd bemaling.

Moderne kunst og design, 10. december 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK