2109/​569

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

To kompositioner. Sign. Mogens Andersen '83, hhv. 19/30 og prøvetryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 84×61 og 90×62. Uindrammet. (2)

Misfarvninger.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

3.600 kr.

38 bud

576 3.600 kr.
960491 3.400 kr.
1059966 3.200 kr.
576 (Autobud) 3.000 kr.
1059966 3.000 kr.
576 (Autobud) 2.900 kr.
1059966 2.800 kr.
576 (Autobud) 2.700 kr.
960491 2.600 kr.
576 2.500 kr.
960491 2.400 kr.
576 (Autobud) 2.300 kr.
960491 2.300 kr.
576 (Autobud) 2.200 kr.
960491 2.100 kr.
576 (Autobud) 2.000 kr.
960491 1.950 kr.
576 (Autobud) 1.900 kr.
960491 1.850 kr.
576 1.800 kr.
1001058 (Autobud) 1.750 kr.
576 1.700 kr.
1001058 1.650 kr.
801178 (Autobud) 1.600 kr.
1001058 1.550 kr.
801178 1.450 kr.
940309 1.400 kr.
937479 1.350 kr.
908823 1.300 kr.
951258 1.250 kr.
966654 1.200 kr.
862894 1.150 kr.
801178 (Autobud) 1.100 kr.
862894 1.100 kr.
801178 (Autobud) 1.050 kr.
992870 1.000 kr.
801178 800 kr.
576 750 kr.