2120/2
Empire kommode af mahogni, buet front med fire skuffer, øverste skuffe inddelt i rum. 19. årh.s begyndelse. H. 82. B. 81. D. 53.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Liste på nederste skuffe mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud