2040/1143
Vedhæng af jade og 14 kt. guld prydet med udskåret jade. Diam. ca. 15,5 mm. H. incl. øsken ca. 6,4 cm.
Oprindelig et japansk stokkehoved (signet).
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 30. september 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud