2043/​104

Anglo-indisk vitrineskab af hardwood, svungen top, front med to låger. 18.-19. årh. H. 207. B. 143. D. 58.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Reparationer ved beslag. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

4.200 kr.

4.200 kr.
4.000 kr.