1324/173
Ubekendte malere 20. årh.
Kvinder i fornemme klæder. Delvist sign. Miniatureportrætter, de to i rammer af ben. Lysmål 7,5×7,5–8,5×6,5. (4)
Rammer med ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag