12038/8
Bred, profileret ramme af udskåret og forsølvet træ. 19.-20. årh. Lysmål 20,5×34. Rammemål 33×46,5.
Delvis afrenset. Rester bronzering. Oxideret. Enkelte små afslag. Lidt løs i samlingerne.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag