899/​56

Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)

Den gule stue. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 76×64.

Udstillet: Carnegie Institute Pittsburg (udstillingsmærkat herfra på blændramme).

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Bestil konditionsrapport

Malerier og tegninger, 1. december 2020

Vur­dering

350.000–400.000 kr.

Hammerslag