1832/507
Arne Kavli (f. Bergen 1878, d. Oslo 1970)
Sommerdag i haven. Sign. A. Kavli 1961. Olie på lærred. 120×135.
Moderne kunst og design, 7. august 2018
Vurdering
Hammerslag