836/66
Adolf Heinrich-Hansen (f. København 1859, d. Fredensborg 1925)
Almueinteriør fra Fanø med en ung kvinde på visit. Sign. Ad. Heinr. Hansen. Olie på lærred. 42×42.
Malerier, skulpturer og bøger, 27. november 2012
Vurdering
Hammerslag