2138/678
Jens Urup (f. Esbjerg 1920, Danmark,1945-)
Komposition. Sign. Urup 1977. Akvarel på papir. Bladstørrelse 79×56.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet med mindre folder.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud