2415/​1283

Hermès

Et sæt bestående af en pung af mørkeblåt læder med sølvfarvede beslag, tre indvendige lommer og fire kortpladser, samt et cover af blåt læder med et rum indvendigt. H. 9 x B. 15 x D. 2 cm og H. 25 x B. 21 cm. 2010 og 2014.

Cover fra 2010. Pung fra 2014.

Pung fremstår med minimale alders- og brugsspor. Cover fremstår med alm. alders- og brugsslitage, herunder nogle mørke pletter på læder. Alle mål er cirkamål.

Smykker og Fashion, 10. april 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK