2415/1283
Et sæt bestående af en pung af mørkeblåt læder med sølvfarvede beslag, tre indvendige lommer og fire kortpladser, samt et cover af blåt læder med et rum indvendigt. H. 9 x B. 15 x D. 2 cm og H. 25 x B. 21 cm. 2010 og 2014.
Cover fra 2010. Pung fra 2014.
Pung fremstår med minimale alders- og brugsspor. Cover fremstår med alm. alders- og brugsslitage, herunder nogle mørke pletter på læder. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 10. april 2024
Vurdering
Hammerslag