2015/​626

Kay Kørbing (f. København 1915, d. 2004)

Et par cylinderformede loftlamper af aluminium og messing med indsats af klart glas. Udført og mærket hos Lyfa. (2)

Fremstår med brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle buler/størmærker heraf en lampe med to større buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 7. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

(Autobud) 650 DKK
600 DKK
250 DKK