Foto endnu ikke klar
880/702
Albert Bitran (f. Istanbul 1931, d. 2018)
“Navergée du noir”, 1980. Sign. Bitran; betegnet med titel og årstal på blændrammen. Olie på lærred. 73×60.
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag