1742/140
John Bagnold Burgess (f. Chelsea 1830, d. London 1897)
Interiør fra en kro med personer. Sign. J.B. Burgess. Olie på lærred. 51×60.
Krakeleringer. Mindre afskalninger. Én reparation/lap på bagsiden. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag