2103/​138

Et par Delft bukkelfade af fajance, dekoreret i blåt og gult med rytter og blomster. 18. årh. Diam. 35. (2)

Større kanthak og glasurafskalninger. Begge med revner, den ene med reparation på fane. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.150 kr.

1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.