2103/138
Et par Delft bukkelfade af fajance, dekoreret i blåt og gult med rytter og blomster. 18. årh. Diam. 35. (2)
Større kanthak og glasurafskalninger. Begge med revner, den ene med reparation på fane. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag