1747/1585
Régenceform lågkrus af sølv, indvendig forgyldt, gæk og fødder i form af granatæbler, låg isat mønt. 20. årh. Vægt 958 gr. H. 20 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag