2032/1257
Armbånd med vedhæng i form af toilethus af 14 kt. guld, dør og toiletbræt kan åbnes. L. 18,5 cm. Vægt ca. 7 g.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud