12034/62
Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935)
Opstilling med roser. Sign. Emmy Thornam. Olie på lærred. 28×36. Rammemål 33,5×42.
Enkelte retoucheringer. Et par skrammer og ridser. Ramme med patina og udbedringer.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag