12034/​62

Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935)

Opstilling med roser. Sign. Emmy Thornam. Olie på lærred. 28×36. Rammemål 33,5×42.

Enkelte retoucheringer. Et par skrammer og ridser. Ramme med patina og udbedringer.

Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK