2442/​834

Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)

Skål af stentøj udvendigt med vertikale riller i relief. Dekoreret med sandfarvet glasur. Sign. monogram, 120. H. 5. Diam. 12,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Et afslag på øverste kant.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

10 bud

246527 1.450 DKK
1165305 (Autobud) 1.400 DKK
246527 1.400 DKK
1165305 (Autobud) 1.350 DKK
888957 1.300 DKK
1165305 (Autobud) 1.250 DKK
896810 1.250 DKK
1165305 (Autobud) 1.100 DKK
896810 1.050 DKK
1165305 1.000 DKK