1922/47
Harald Jerichau (f. København 1851, d. Rom 1878)
Hotel Beau Rivage i Lausanne. Sign. H. Jerichau. Olie på lærred. 28×22.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2019
Vurdering
Hammerslag