2439/1701
Mogens Lassen (f. København 1901, d. Holte 1987)
Lille cirkulært sofabord af mahogni, opsat på runde, tilspidsede ben hvorimellem profileret krydssprosse. Udført 1950'erne hos snedkermester A.J. Iversen, med etiket herfra. H. 57. Diam. 55.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Pæn stand.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
848028 (Autobud) | ||
920941 | ||
848028 (Autobud) | ||
920941 | ||
848028 | ||
920941 | ||
848028 |