2435/​113

Gotisk lågkiste af egetræ, front med fire skårede paneler, hver side med bæregreb af jern. Delvis 17. årh. H. 67. B. 180. D. 72.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK
1.500 DKK