2435/113
Gotisk lågkiste af egetræ, front med fire skårede paneler, hver side med bæregreb af jern. Delvis 17. årh. H. 67. B. 180. D. 72.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag