2120/1076
“Flindt 475 pendel”. Et par cylindriske pendler monteret med opale vinylsnore. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 51. Diam. 47,5. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Den ene pendel med defekt vinyl snor.
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Vurdering
Hammerslag