2204/528
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et par armstole af palisander, betrukket i sæder med grønt skind. Model 66. Designet 1974. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
16 bud