Georg Achen (f. Frederikssund 1860, d. Frederiksberg 1912)
Skovparti med sø, antagelig fra Rudersdal. Sign. og dateret G.Achen 98. Olie på lærred monteret på plade. 45×59. Uindrammet.
Afskalninger i øverste venstre hjørne. Gl. reparationer og retoucheringer.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020