12010/​10

Hyacintglas af mørkegrønt, grønt, røgfarvet, ravfarvet og klart glas med optiske snoninger. Ant. Holmegaard, 20. årh.s begyndelse. H. ca. 21. (5)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Kalkaflagring.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design, 5. marts 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Dette emne er udgået