2104/105
Fire kinesiske skæringer af hardwood, hver med digt af Wen Zhengmin og rund gennembrudt kartouche med blomster. 20. årh. Hver 86×28 cm. (4)
Et messingophæng mangler. En skæring med mindre revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag