2005/2056
Herrearmbåndsur af stål. Model Seamaster, ref. 196.0081. Quartz med dato, cal. 1342. Lys skive med central sekund. Rem af brunt læder. Urets diam. 35 mm. 1970–80'erne.
Uret går, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser på glas og kasse.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag