2049/20
Et par kinesiske bænke af hardwood med rester af sort bemaling, rigt udskåret med bladværk. 19.-20. årh. L. 215. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag