2049/​20

Et par kinesiske bænke af hardwood med rester af sort bemaling, rigt udskåret med bladværk. 19.-20. årh. L. 215. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK