2444/​1213

Helga Exner (f. Tjekkoslovakiet 1939)

“Blå ravfugle”. Halskæde af oxideret sterlingsølv prydet med ravklump og blå emalje. L. 58 cm. Samt bemalet ophæng. 27×27 cm. 1992

Proveniens: Medfølgende personligt brev med dedikation fra Helga Exner.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

14 bud

1090460 (Autobud) 2.300 DKK
937868 2.200 DKK
1090460 (Autobud) 2.100 DKK
937868 2.000 DKK
1090460 (Autobud) 1.950 DKK
937868 1.900 DKK
1090460 (Autobud) 1.850 DKK
937868 1.800 DKK
1090460 (Autobud) 1.750 DKK
509212 1.700 DKK
1090460 1.650 DKK
926043 1.600 DKK
847050 1.550 DKK
802673 1.500 DKK