12022/145
Knud Jespersen (f. Fårevejle 1879, d. 1954)
Skystudie. Sign. Knud Jespersen 1924. Olie på plade. 36×40,5. Uindrammet.
Træplade med en del lodrette sprækker. Enkelte overflade skrammer og ridser.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag