2103/121
Sophus Jürgensen (f. Roskilde 1873, d. 1958)
Pan siddende i skovbunden. Sign. S. Jürgensen. Olie på lærred monteret på malepap. 29×36.
Minimal reouchering og afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag