1418/721
Brødrene Andersen
Ovalt udtræksbord af massiv sæbebehandlet bøg, løst støtteben og to tillægsplader. Model nr. 255. Udført hos Brdr. Andersen, Risskov. H. 70. L. 166/266. B. 125. (3)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. april 2014
Vurdering
Hammerslag