2004/600
Børge Ludvig Knudsen (f. København 1911, d. 1994)
Opstilling i vindue. Sign. B.K. Olie på lærred. 88×98.
Større krakeleringer. Flere mindre reparationer/lapper på bagsiden.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag