2004/222
Flisebord af egetræ, plade med 15 hollandske fliser af fajance. Louis XVI form. Fliser 19. årh. Bord 20. årh. H. 60. L. 76. B. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Fliser med krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud