1513/1701
“Herregaard”. 10 middagsknive med skafter af sølv. Cohr. Danmark, 20. årh. L. 24,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fem med monogram. En med defekt skaft.
Varia, 26. marts 2015
Vurdering
Hammerslag