Ulrik Møller (f. Vester Åby 1962)
“Landskab (Vinter)”, 2012. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 30×35.
Udstillet: “Ulrik Møller – The Moon, Kids, Birds & Aeroplanes”, Randers Kunstmuseum og Faaborg Museum, maj 2013 - januar 2014. Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejer.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018