2438/29
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, tyve lysarme i to etager, støbt med bladværk og ornamentik. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 60. Diam. 77.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
33 bud