895/296
Stor gustaviansk konsol af bemalet træ, senere plade af hvid marmor, sider og fornt med giurlander og rosetter, runde kannelerede ben. Ca. 1800. H. 86. L. 140. D. 70.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere plade.
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag