2450/​39

Russisk skål af sølv, indvendig forgyldt, dekoreret med opak og translucent cloisonné emalje i form af blomster og geometriske mønstre, front med oval kartouche. Nikolaj Vasilievich Nemirov-Kolodkin, guardein Lev Fedorovich Oleks 1893, Moskva bymærke, lødighed 88. Vægt 108 g. H. 4,2 cm.

Minimal alders- og brugsslitage, inkl. enkelte ridser og mærker.

I Lyngby

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?