2131/​950

Dansk Snedkermester

Sæt på fire stole af bejdset eg. Betrukket med grøn stribet uld. Udført 1930–40'erne. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker, samt huller på stof og kantafsalg. Løse samlinger.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK