2131/950
Dansk Snedkermester
Sæt på fire stole af bejdset eg. Betrukket med grøn stribet uld. Udført 1930–40'erne. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker, samt huller på stof og kantafsalg. Løse samlinger.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag