2138/985
Dansk keramiker
Tre fade af keramik, dekorerede i farver med hane, katte og heste, én betegnet Fyens Stiftstidende, én med inskription på bagsiden “ZOO 16.5.1970, fra Carl Bo Linde”. Sign. monogram, den ene desuden Svendborg. Diam. 33, 39 og 44,5. (3)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag