2138/​985

Dansk keramiker

Tre fade af keramik, dekorerede i farver med hane, katte og heste, én betegnet Fyens Stiftstidende, én med inskription på bagsiden “ZOO 16.5.1970, fra Carl Bo Linde”. Sign. monogram, den ene desuden Svendborg. Diam. 33, 39 og 44,5. (3)

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag