1316/61
Christian Aigens (f. København 1870, d. sst. 1940)
Interiør med en kone, der læser i Bibelen. Sign. Chr. Aigens. Olie på lærred. 76×68.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2013
Vurdering
Hammerslag