Johannes Gerardus Heyberg (f. 1869, d. 1952)
“Junger Mensch”. Interiør med en ung soldat siddende på et bord. Sign. J. G. Heyberg. Olie på træ. 31×23.
Udstillet: Grosse Berliner Kunst-Ausstellung, 1902 nr. 496.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
11 bud