1949/696
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition fra “Von Kopf bis Fuss”, 1966/67. Sign. Jorn, 25/75. Litografi i farver. Lysmål 75×56.
Litteratur: Van de Loo nr. 308.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud