877/688
Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
Fallos. Sign. S.W.H. 4/8, B. Bronze. H. 100, L. 43.
Proveniens: Galleri Profilen, Aarhus. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående af nuværende ejer.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag