Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
Kompositioner. Sign. Sven Dalsgaard 84, II/IV og 87, 116/120 samt 95, 176/200. Tre litografier i farver. Lysmål 34,5×25,5, 63,5×47 og 53,5×42. (3)
Proveniens: Journalist Viggo Torstenssons private samling.
Undersøgt i rammer. Mindre håndteringsmærker.
Kunsten i og omkring Aarhus, 31. januar 2017
18 bud